SiMBA SiMBA Centrum

SiMBA

Centrum Zabawy i Edukacji

* ul. Pułaskiego 36/1 * 33-100 Tarnów * tel:14 62 77 142 * kom:506 993 943 *

***********************
www.simbacentrum.pl
kontakt@simbacentrum.pl

Copyright © 2012-2018 by www.simbacentrum.pl - Graphic Design by rtadek. All Rights reserved.

ANGLOJĘZYCZNY KLUB MALUCHA Happy.SiMBA

Anglojęzyczny Klub Malucha jest pierwszym takim w Tarnowie i okolicy klubem malucha, w którym codzienne zajęcia dla dzieci w wieku 2-6 lat są prowadzone wyłącznie w środowisku języka angielskiego.

Inspiracją do stworzenia anglojęzycznego klubu malucha jest naturalny dar dziecka w wieku przedszkolnym do przyswajania języków, dlatego też zastosowanie tzw. Metody naturalnej (Tracy Terrell, Steven Krashen) opartej na zasadach naturalnej akwizycji języka przez dzieci jest jedną z priorytetowych metod nauczania w naszym klubie.

Naturalny proces poznawczy, emocjonalny, fizyczny Waszego dziecka oraz zabawy, które uczą obserwacji, postaw do społeczeństwa i świata oraz uwrażliwiają dzieci na innych – w naszej szkole są doświadczane i wyrażane w tylko w języku angielskim.

Metoda bezpośrednia (Wilhelm Vietor), której podstawowym celem jest opanowanie języka obcego jako źródła komunikacji przy jednoczesnej rezygnacji z użycia języka ojczystego jest podstawą organizacji i przebiegu codziennych zajęć w naszej placówce.

Mała grupa (max. 8 dzieci) oraz stały harmonogram zajęć sprawią, że dziecko bardzo szybko odnajdzie się w naszym „angielskim” środowisku dając poczucie bezpieczeństwa oraz bardzo szybko wyrobią one w dziecku odpowiednie nawyki językowe potrzebne w danej sytuacji.

W ramach planu dnia oferujemy:

Program nauczania realizujemy w oparciu o programy nauczania dopuszczone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej:

Nasz Anglojęzyczny Klub Malucha jest doskonałym rozwiązaniem dla rodziców, którzy pragną, aby ich pociecha rozpoczęła przygodę ze światem przedszkola jednocześnie chcąc, aby język angielski był drugim, obok języka ojczystego, językiem codziennego użytkowania. Jest to idealne rozwiązanie dla dzieci i rodziców spoza granic Polski, którzy nie znają języka polskiego a chcą aby ich pociecha bez niepotrzebnego stresu rozpoczęła edukacje przedszkolną.

Cały lokal jest odpowiednio przygotowany i urządzony tak, aby zapewnić bezpieczne warunki dla dziecka w każdym wieku. Klub składa się z dwóch kolorowych sal, łazienki oraz świetlicy. Przestronne sale wyposażone są w odpowiednie pomoce dydaktyczne, zabawki oraz przybory. W jednej z sal znajduje się basen z kuleczkami i ze zjeżdżalnią . Jest u nas ciepło, przytulnie, przyjaźnie, kameralnie i całkowicie bezpiecznie.

Istnieje możliwość ustalenia indywidualnego grafiku uczestnictwa dziecka w zajęciach Klubu Malucha. Blok zajęciowy anglojęzyczny odbywa się w godz. od 8:00 do 12:00. Z pewnością oferta zainteresuje zarówno rodziców pracujących jak i tych spędzających czas z dzieckiem w domu, którzy pragną by ich pociecha rozwijała się społecznie kontaktując się z  rówieśnikami poprzez zabawę i naukę w anglojęzycznym środowisku naszego Klubu Malucha.

Przykładowy plan dnia
Godzina Czynność
7:00 – 8:00 Przyjmowanie dzieci. Zabawa
8:00 – 8:30 Mycie rączek.
8:30 – 9:30 Wprowadzenie do tematu dnia.
Blok tematyczny.
Zajęcia plastyczne.
9:30 – 11:00 Zajęcia edukacyjne /
Zajęcia na świeżym powietrzu.
11:00 – 11:30 Mycie rączek.
Drugie śniadanie (przyniesione z domu).
11:30 – 12:00 Czytanie bajek,
słuchanie muzyki,
wyciszenie.
od 12:00 Zabawa w oczekiwaniu na rodziców.
Odbiór dzieci.

*******

Do pobrania
Dokument (Opis pliku) Nazwa pliku Pobierz
Anglojęzyczny Klub Malucha - Regulamin regulamin.pdf Anglojęzyczny Klub Malucha - Regulamin
Anglojęzyczny Klub Malucha - Karta Informacyjna Dziecka kartainfo.pdf Anglojęzyczny Klub Malucha - Karta Informacyjna Dziecka
Anglojęzyczny Klub Malucha - Karta Zgłoszenia zgloszenie.pdf Anglojęzyczny Klub Malucha - Karta Zgłoszenia
Wyprawka dziecka w Klubie Malucha wyprawka.pdf Wyprawka dziecka w Klubie Malucha

Aby zapisać plik na swoim dysku należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na wybrany link w kolumnie pobierz i z menu kontekstowego wybrać "Zapisz element docelowy jako..."
Do przeglądania plików PDF najlepiej używać przeglądarki "Adobe Reader" ze strony adobe.com (strona otworzy się w nowym oknie).

*******